Yükleniyor

web tasarım

Web Yazılım Nedir?

Web yazılımı, tarayıcılar ve arama motorları aracılığı ile görüntülenebilen dinamik ya da statik sayfalara verilen isimdir. Statik tabanlı sayfalar artık pek kullanılmamakla beraber günümüzde daha çok dinamik tabanlı web yazılımlar kullanılmaktadır. Web yazılımları, çok çeşitli diller temel alınarak geliştirilebilmekte olup, amaca göre farklı dizaynlara da sahip olabilmektedirler.

Günümüzde şirketler, kişiler ya da kamu kurumları kendilerini dijital alanda temsil ettirebilmek adına çeşitli web yazılımları kullanmaktadır. Bir web sitesine sahip olabilmek için bir domain, bir sunucu ve bir web yazılımı gereklidir. Düz bir web sitesine sahip olmak kurumlar ya da şirketler için çok iyi bir şey değildir. Bu durum, amatör bir görüntü sağlayacaktır ve müşterilerin gözündeki prestijinizin düşmesine sebep olacaktır. Düz bir web sitesi yerine daha profesyonel bir web yazılımı kullanabilir, size özel bir web yazılımı tasarımı yaptırabilirsiniz.

Web Yazılım Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir web yazılımı, istenilen verimin alınabilmesi için bazı kurallar çerçevesinde geliştirilmelidir. Bu kuralların dışına çıkıldığı zaman web yazılımlarından hedeflenen verim alınamamaktadır çünkü web yazılımları, belirli standartların altında kalmaktadır. Bu kurallardan bahsedecek olursak:

  • Web sitenizdeki SEO çalışmalarını planlamalı ve tasarımları, içerik girişlerini bu çalışmalara göre yapmalısınız.
  • Siteniz, mobil cihazlara uyumlu olarak çalışmalıdır.
  • Günümüz şartlarında ileri teknoloji mobil cihaz kullanımı oldukça yaygın bir durumdadır. Ziyaretçiler ve kullanıcılar, mobil uyumlu siteleri daha çok tercih etmektedirler.
  • Hazırladığınız içerikler, konudan bağımsız değil, konu ile alakalı ve can sıkıcı olmayan bir biçimde olmalıdır.

Dikkat edilmesi gereken hususlar için Web Life ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Web Yazılım Kulanım Alanları

Web yazılımları, web sitelerinde, web tabanlı oyunlarda, takip programlarında, işletme otomasyonlarında, uygulama panellerinde, e-ticaret sitelerinde ve daha pek çok alanda kullanılabilmektedir. Web yazılımları, ihtiyacınıza göre size her türlü konuda yardımcı olacaktır.

Web yazılımlarında herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır, aklınızda oluşturduğunuz her projeyi gerekli hazırlıkları ve koşulları sağlayarak somut bir hale getirebilirsiniz. Burada en temel nokta, web yazılımlarının tek bir dille oluşturulmamasına dayanmaktadır. Javascript, HTML, JSS, Python, PHP gibi pek çok programlama dili kullanarak web yazılımları oluşturulmaktadır.

 


En Çok Okunan Yazılar

Sosyal Medya Nedir? Ne İşe Yarar?

Sosyal medya, günümüzün dijital çağında kişi veya işletmeler gibi hemen her kesim tarafından kullanılan bir sosyal ağdır...

  • 2021-01-29
Sizi Arayalım!

Strateji Geliştirme, Markalama, Grafik Tasarım, İçerik Oluşturma, Sosyal Medya Pazarlama ve Dijital Pazarlama Yönetimi , Web Sitesi Tasarım, Dijital Medya Planlama ve Satın Alma konularında bizlerden destek alabilirsiniz.