Yükleniyor

 

web tasarım

Kuyruklu Anahtar Kelimelerin SEO'ya Etkisi 

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler olarak adlandırılan kelime öbekleri son zamanlarda web site organik trafiğini arttırmak için sıklıkla tercih edilen bir SEO çalışması olmuştur. Anahtar kelimelerin bir web sitesi için ne kadar önemli olduğu bilinen bir durumdur. Google gibi arama motorlarının giderek algoritmalarının gelişmesi bu anahtar kelimelerin çok daha spesifik hale getirilmesine ve geliştirilmesine dolayısıyla arama sonuçlarında da daha kesin sonuçlar vermesine olanak sağlamıştır. Weblife Trabzon web tasarım ajansı olarak sizler için derlediğimiz bu makalede kuyruklu anahtar kelimelerin SEO’ya etkisini inceledik.

Kuyruklu Anahtar Kelime Nedir ?

Diğer kısa anahtar kelimelere nazaran adından da anlaşılacağı üzere daha uzun olan bu anahtar kelimeler, diğerlerine göre daha açıklayıcı, tipik ve yereldir. Hedef odaklı bir yapısı olan kuyruklu anahtar kelimeler kullanıcıların arama sorgularına çok daha etkili bir şekilde yanıt verir. Örnek verecek olursak;

  1. Kısa kuyruklu anahtar kelimeler: Web tasarım ajansı
  2. Uzun Kuyruklu anahtar kelimeler: Kurumsal web tasarım ajansı Trabzon

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler Nasıl Kullanılır?

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanarak web sitenizin organik trafiğinizi kolaylıkla arttırabilirsiniz bunun için dikkat etmeniz gereken bazı kurallar var. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece zaman içerisinde göreceğiniz etkiye siz de şaşıracaksınız.

  • Öncelikle daha düşük rekabet edebileceğiniz kuyruklu anahtar kelimeler seçin
  • Kullanıcıların yaptığı arama sorgularının %80’e yakını uzun kuyruklu anahtar kelimelerden oluşmaktadır
  • Sesli aramalar son zamanlarda popüler olan web modüllerinden birisidir, bu yüzden anahtar kelimelerinizde bu durumu göz önünde bulundurmaya dikkat edin
  • Kullanıcının amacına dikkat edin

 

Düşük Rekabetli Anahtar Kelimeler 

Geçtiğimiz son yıllarda web dünyasının gelişmesi arama motoru optimizasyonlarının da popüler hale gelmesini sağlamıştır. Bu da anahtar kelimelerde rekabetin ortaya çıkmasının yolunu açmıştır. Düşük rekabet hacmine sahip anahtar kelimeleri doğru bir şekilde kullanma ile arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmanız muhtemeldir ancak hizmet verdiğiniz bir alanın dışında ya da hedef kitlenizin dışında bir sorguda binlerce defa çıkmanız size organik trafik sağlamayacaktır. Bu yüzden doğru anahtar kelime kullanımı konusunda profesyonel destek alabilirsiniz.

Weblife Trabzon web tasarım ajansımızın dijital medya uzmanları ile Google ya da diğer arama motorlarının sorgularında kolaylıkla üst sıralara çıkabilirsiniz. Bunun için doğru analiz ve hedeflemeyi uzmanlarımız ile birlikte yapmanız yeterli. Detaylı bilgi ve hizmet için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


En Çok Okunan Yazılar

Sosyal Medya Nedir? Ne İşe Yarar?

Sosyal medya, günümüzün dijital çağında kişi veya işletmeler gibi hemen her kesim tarafından kullanılan bir sosyal ağdır...

  • 2021-01-29
Sizi Arayalım!

Strateji Geliştirme, Markalama, Grafik Tasarım, İçerik Oluşturma, Sosyal Medya Pazarlama ve Dijital Pazarlama Yönetimi , Web Sitesi Tasarım, Dijital Medya Planlama ve Satın Alma konularında bizlerden destek alabilirsiniz.