Yükleniyor

 

web tasarım

Kurumsal Siteler İçin Blog Sayfasının Önemi 

Kurumsal web sayfaları her ne kadar işletmelerin tanıtımında büyük rol üstlense de arka planda görünmeyen gizli bir kahraman daha vardır: blog sayfası. Web siteniz oldukça profesyonel bir şekilde tasarlanmasına rağmen istediğiniz ölçekte bir trafik alamıyorsanız sorun web sayfanızda eksik olan blog yazılarındadır. Birçok kişi her ne kadar blog yazıları hakkında yanlış şeyler düşünse de aslında blog yazıları web sitesine trafik çekmenin en etkili yollarından birisidir. Nasıl mı? Trabzon Web tasarım ajansı olarak sizin için derlediğimiz bu yazıda blog yazıların sitenizdeki öneminden bahsediyoruz.

Blog Yazılar Trafiği Nasıl Arttırır ?

Hedef kitleniz olsun ya da olmasın muhtemelen kullanıcılarınızın büyük bir kısmı arama motorlarına bir şeyler yazdı ve Google ya da diğer arama motorları kullanıcının yazdığı arama kelimeleri ile ilişkili olduğunu saptadığı için web sitenizi arama sonuçlarında çıkardı. Kullanıcı da böylelikle sayfanıza geldi. İşte web dünyasında görüntüleme ya da kullanıcı trafiği olarak adlandırdığımız metrik değerlerinin büyük bir kısmı bundan oluşmaktadır.

Web sitenizde eğer kullanıcılarınızın hizmetleriniz ile ilişkili olan sorgulamalarına karşılık verebilecek bir içeriğiniz yoksa eğer Google, Bing ya da diğer arama motorları sizi bu arama sonuçlarında çıkartmaz.

Kullanıcıların yaptığı arama sonuçlarında web sayfanızın görüntülenmesi için;

  1. Web sayfanızın SEO (arama motoru optimizasyonu) uyumlu olması gerekir
  2. Yazdığınız blog yazılarınızın da SEO uyumlu olması gerekir

 

SEO Nedir ?

 

Arama motoru optimizasyonu olarak adlandırılan SEO, web dünyasındaki her türlü içeriğin ve tabi ki de web sayfalarının aramalara ve indekslenmeye uygun olması anlamına gelir. En çok tercih edilen arama motorlarından Google’ın SEO kurallarına göre;

  • Yapının duyarlı olması
  • İçerik akışının düzgün olması
  • Bilgilendirici olması
  • Özgün olması
  • Neredeyse 200’e yakın SEO kurallarına uygun bir şekilde yayınlanması

İçerik ve web sayfalarının Google arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmasını sağlamaktadır. Bu durumda blog yazılarınızı SEO uyumlu bir şekilde yazıp yayınladığınızda ve aynı zamanda sitenizin de SEO uyumlu olması kullanıcıların yaptığı arama sonuçlarında sitenizin arama sonuçlarında çıkmasına olanak tanır.

Peki Nasıl?

SEO alanında yıllardır profesyonel hizmet veren Trabzon web tasarım firmamız ile iletişime geçerek kolay bir şekilde hızlıca sitenizi ve blog yazılarınızı SEO uyumlu hale getirebilirsiniz.


En Çok Okunan Yazılar

Sosyal Medya Nedir? Ne İşe Yarar?

Sosyal medya, günümüzün dijital çağında kişi veya işletmeler gibi hemen her kesim tarafından kullanılan bir sosyal ağdır...

  • 2021-01-29
Sizi Arayalım!

Strateji Geliştirme, Markalama, Grafik Tasarım, İçerik Oluşturma, Sosyal Medya Pazarlama ve Dijital Pazarlama Yönetimi , Web Sitesi Tasarım, Dijital Medya Planlama ve Satın Alma konularında bizlerden destek alabilirsiniz.