Yükleniyor

 

Google Search Console Nedir?

Google Search Console, e-Ticaret işletme sahiplerinin web sitelerini arama motoru dostu yapmalarına yardımcı olan ücretsiz ve güçlü bir araçtır.

backlink nedir

Araç, web sitesinin Google arama motorundaki varlığının izlenmesine ve korunmasına yardımcı olur. Bir web sitesinin sağlığına zarar verebilecek güvenlik sorunları, hatalar, indeksleme ve diğer tüm sorunlar hakkında sizi uyarır.

Google Arama Konsolu olarak da adlandırılan Search Console, web sitesiyle ilgili SEO bilgilerinin doğrudan Google'dan alınmasına yardımcı olur. Ancak, işletmenizin yararına bu aracı nasıl etkili bir şekilde kullanacağınızı bilmeniz gerekir. Bunun yerine Trabzon Web Tasarım ajansımız ile birlikte çalışarak da profesyonel Search Console hizmetine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Google Arama Konsolunun İşletmeniz İçin Faydaları

Google Arama Konsolu, çevrimiçi olarak kullanılabilen en iyi SEO araçlarından biridir. Bu aracı gözden kaçırmak imkansızdır. Önceden Web Yöneticisi Araçları olarak bilinen Search Console, web sitenizin sağlığının her zaman korunmasını ve web sitenizin her zaman Google dostu olmasını sağlamak için birkaç SEO aracından oluşan bir koleksiyondur. Ancak bu araç bundan çok daha fazlasını yapabilir.

Bu, teknik SEO sorunlarını teşhis etmenin yanı sıra popüler sayfalarınızı anlamanıza ve sıralamalarını kontrol etmenize de yardımcı olabilir. Bu aracın yardımıyla web sitenizin organik trafiğini de artırabilirsiniz.

Google Arama Konsolu, kullanımı ücretsiz bir web sitesi aracıdır ve herhangi bir platformda oluşturulmuş herhangi bir web sitesi onu kullanabilir.

 

Google Arama Konsolu İle Nasıl Kullanılır.

Google Search Console, e-Ticaret satıcılarının web sitelerinin varlığını izlemesine ve Google Arama sonuçları için yönetmesine olanak tanıyan, kullanımı ücretsiz araçlardan oluşan bir koleksiyon içerir. Konsolda yeni bir arama başlatmak için aşağıdaki adımlar izlenir:

  • Gmail hesabınızda oturum açın.
  • Ardından, Google Arama Konsolunu açmak için https://search.google.com/search-console/ adresini ziyaret edin.
  • Web sitenizi Google Search Console'da mülk olarak ekleyin.
  • Son olarak, HTML etiketi, HTML dosyası, Google Analytics ve Google Etiket Yöneticisi'ni kullanarak hesabınızı doğrulayın.

Aşağıda belirtilen adımları izleyerek Google Search Console'u kurabilirsiniz:

1. Adım: Hesabınızda Oturum Açın

İlk adım, Google hesabınızda oturum açmaktır. Her biri kişisel ve profesyonel kullanım için iki ayrı hesabınız varsa, yalnızca web sitesiyle ilişkili olan profesyonel hesabınızla oturum açtığınızdan emin olun.

 

2. Adım: Google Arama konsolunu Ziyaret Edin

Ardından, işlemi başlatmak için Google Arama Konsolu'nu ziyaret edin. Web sitenizi eklemek için açılır menüden 'Mülk Ekle'yi tıklayın. Alan adını yazın ve web sitesinin URL'sini girin. Yalnızca doğru URL'yi girdiğinizden emin olun.


En Çok Okunan Yazılar

Sosyal Medya Nedir? Ne İşe Yarar?

Sosyal medya, günümüzün dijital çağında kişi veya işletmeler gibi hemen her kesim tarafından kullanılan bir sosyal ağdır...

  • 2021-01-29
Sizi Arayalım!

Strateji Geliştirme, Markalama, Grafik Tasarım, İçerik Oluşturma, Sosyal Medya Pazarlama ve Dijital Pazarlama Yönetimi , Web Sitesi Tasarım, Dijital Medya Planlama ve Satın Alma konularında bizlerden destek alabilirsiniz.