Yükleniyor

 

Arama Motorlarında Üst Sırada Çıkmak?

İnsanlar her gün arama yapıyor, bu nedenle arama motoru sıralamanızı iyileştirmek ve üst sıralara çıkmak için sitenizi optimize etmeniz çok önemlidir. Daha iyi bir arama motoru sıralaması, işletmenizin büyümesine ve yeni potansiyel müşteriler elde etmesine yardımcı olacaktır.

backlink nedir

Arama motorunda üst sralara çıkmak için bazı taktikler:

  • Bağlantı linki verin
  • SEO odaklı içerik
  • Duyarlılık

Bağlantı Kurmayı Bir Öncelik Haline Getirin

için kritik öneme sahiptir. Daha iyi arama motoru sıralamaları söz konusu olduğunda, kötü bir üne sahip sitelere karşı saygın ve güvenilir sitelerden bağlantılar çekmek istersiniz. En iyi web sitelerinden bağlantı kazanmak, size oldukça büyük fayda sağlayacaktır.

 

SEO Odaklı İçerik Yazın

SEO odaklı içerik, arama motoru sıralamalarını iyileştirmenin temelidir. İçerik pazarlamasının bu kadar popüler olmasının nedeni, onu kullanan işletmeler için 6 kat daha fazla dönüşüm sağlamasıdır. Yine de içerik yazıp yayınlayamazsınız ve sonuç bekleyemezsiniz. Arama motorları ve kullanıcılar için optimize edilmiş içerik yazmanız gerekiyor.

Bunun anlamı:

  1. Kitlenizi, alakalı konuları ve anahtar kelimeleri araştırmak
  2. Anahtar kelimelerinizi başlık etiketlerinize, meta etiketlerinize ve içeriğinize dahil etme
  3. İçeriğinizi duyarlı ve hızlı bir web sitesinde yayınlamak
  4. İçeriğinizi endüstri etkileyicilerine tanıtın

 

Duyarlı Bir Websitesi Oluşturun

İyileştirilmiş arama motoru sıralamaları, duyarlı bir web sitesi başlattıktan sonra da gerçekleşebilir. Duyarlı bir site, web sitenizin herhangi bir kullanıcının cihazına otomatik olarak uyum sağlamasına olanak tanır. Sitenizi ister dizüstü bilgisayardan, tabletten veya akıllı telefondan görüntülesinler, web sitenizi sıfır sorunla okuyabilir ve sitenizde gezinebilirler

 

Arama sonuçlarında TO'yu en üst düzeye çıkarın

Ayrıca, tıklama oranınızı (TO) artırarak arama motoru sıralamalarınızı iyileştirebilirsiniz. TO, web sitenizi arama sonuçlarında gören ve tıklayan kullanıcıların yüzdesini tanımlar. Örneğin, sitenizi arama sonuçlarında 50 kişi görür, ancak yalnızca 25 kişi tıklarsa, TO'nuz %50 olur. Çoğu durumda, TO'nuz bu tutardan daha düşük olacaktır.

 

Trabzon Web Tasarım ile Arama Motorlarında Üste Çıkın

Trabzom Web Tasarım firmamız ile arama motorlarındaki yerinizi kısa süre içerisinde iyileştirebilir ve yerel ve global ölçekte potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Hemen iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir ve avantajlı çalışma paketlerimizden yararlanabilirsiniz.


En Çok Okunan Yazılar

Sosyal Medya Nedir? Ne İşe Yarar?

Sosyal medya, günümüzün dijital çağında kişi veya işletmeler gibi hemen her kesim tarafından kullanılan bir sosyal ağdır...

  • 2021-01-29
Sizi Arayalım!

Strateji Geliştirme, Markalama, Grafik Tasarım, İçerik Oluşturma, Sosyal Medya Pazarlama ve Dijital Pazarlama Yönetimi , Web Sitesi Tasarım, Dijital Medya Planlama ve Satın Alma konularında bizlerden destek alabilirsiniz.