Yükleniyor

Web sitesi sahibi olmak istiyorsanız, web tasarım ve kodlama bilgisine ihtiyacınız yok! Uzman olmadan da istediğiniz bir web sitesi kurabilirsiniz. Günümüzün ücretsiz site kurma platformları bu konuda tam da ihtiyacınızı karşılayacak. Bu yazımızda en popüler ve en başarılı ücretsiz site kurucularından bahsedeceğiz. Bu platformlardan birini kullanarak kendi web sitenizi ücretsiz bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Kurulur? En İyi 5 Platform

O halde hemen internet sitesi kurabileceğiniz platformlardan bahsetmeye başlayalım: İşte sizi web sitesi sahibi yapabilecek ücretsiz 5 platform…

 1. Wix

En popüler web site kurma platformları arasında ilk sırada yer alan Wix ile başlayalım. Wix, dijital ve geleneksel medyada reklamlarıyla sürekli olarak karşımıza çıkan önemli bir kaynak. Nitekim, olanaklarıyla da birçok kişinin gözdesi. Pratik bir kullanım ve profesyonel görünüm, Wix’in en önemli avantajlarından… Bir de kolaylıkla web site kurma özelliğini eklersek, gerçekten fazlasıyla işinize yarayacak bir platform.

wix

Ücretsiz bir Wix hesabı oluşturarak işe başlayabilirsiniz. Daha sonra hazır şablonlardan birini seçin, sitenizi özelleştirin ve dijital dünyadaki yerinizi alın. Animasyonlar, efektler, arka planlar ve daha fazlası için Wix’te sizi bekliyor. Arzu ettiğiniz deneyimlere ve özgün bir web sitesine Wix ile ulaşabilirsiniz. Ayrıntılar için Türkçe dil desteği bulunan Wix resmi internet sayfasını ziyaret edin.

 1. Godaddy

Godaddy, hem blog hem de işletme web siteleri için profesyonel çözümler sunan bir web sitesi oluşturucudur. 20 yıldan uzun bir geçmişe sahip olan Godaddy, milyonlarca alan adı yöneten lider kuruluşlardan biridir. Seo ile güçlendirilmiş olması ve tıpkı Wix kadar pratik bir işlev barındırması, Godaddy’nin en önemli artıları arasında gösterilebilir.

godaddy

Diğer yandan Godaddy aracılığıyla domain adresinizi açık arttırma ile satışa sunarak da kar elde etmeniz mümkün. Geçmişte bu yöntemle 700.000 TL’ye kadar alan adı satışının gerçekleştiği, Godaddy resmi rakamlarında mevcut. Siz de dijital yolculuğunuza başlayıp gelir elde etmek ya da hedefinizi gerçekleştirmek istiyorsanız, Godaddy kayıt işleminizi yaparak ilk adımı atın.

 1. Wordpress

Güçlü bir kişisel yayım platformu olan Wordpress de ücretsiz web site kurma konusunda epey işinizi görecektir. Hızlı sayfa açılışları, seo uyumlu yapısı ve pratik kullanımı, diğer web site oluşturucuları gibi en önemli artıları arasında yer almaktadır. Günümüzdeki birçok internet sitesine altyapı sağlayan Wordpress ile farklı temalı blog ve internet siteleri oluşturabilirsiniz.

wordpress

Wix ve Godaddy’deki Türkçe dil desteğini Wordpress’te de görüyoruz. Dolayısıyla aklınıza ciddi bir soru takılmadan Wordpress yönergeleri ile kendi kişisel web sitenizi hemen kurabilirsiniz. Gerektiğinde de destek servisinden de yardım alabilirsiniz. Pratik ve avantajlı bir web deneyimi için ayrıntılar Wordpress resmi web sitesinde sizleri bekliyor.

 1. Site123

Optimize edilmiş seo araçları, Türkçe dil desteği, kullanıcı odaklı hazır şablonlar Site123 isimli platformda da yer alıyor. Ücretsiz bir hizmet alarak hem güvenliğinizi hem de dijital konumunuzu Site123 ile de artırabilirsiniz.

site123

Çevrimiçi varlığınızı korumanız için Site123 editör paneli oldukça işlevsel özellikler ihtiva ediyor. Alt yapıdan tasarıma kadar her şey düşünülmüş. Site123 ile kişisel blog sitesi kurmanın yanı sıra satış yapabileceğiniz profesyonel internet siteleri de oluşturabilirsiniz. Kazanmak ve amacınıza ulaşmak için Site123 resmi web adresine tıklayın ve bilgi alın.

 1. İsim Tescil

Türkiye’nin en büyük domain şirketlerinden bir diğeri İsim Tescil ile de kendi kişisel web sitenizi kurabilirsiniz. Son dönemdeki kampanyaları ile dikkat çeken domain şirketi, 3 adımda web site kurma konusunda iddialı hizmetleri ile dikkat çekiyor.

isim tescil

Kodlama bilgisi gerekmeden, hazır ve profesyonel şablonlar ile ilerleyerek pratik bir şekilde kişisel internet sitenizi çok kısa sürede kurabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak için İsim Tescil resmi web adresini göz atın.

Web Siteniz Hazır! İçeriğinizi Yayınlama Zamanı!

Yukarıdaki ücretsiz web sitesi kurma platformları ile kişisel web sitenizi kurduysanız artık harekete geçme vakti… Hangi kulvarda yer alıyor ve hangi tür içerikler oluşturuyorsanız, istediğinize artık gerçekleştirebilirsiniz. Yönergeleri doğru takip ettikten sonra kısa bir zaman içinde web sitenizi oluşturmanız mümkün olacaktır. Fakat herhangi bir sorunla karşılaşırsanız da bu konuda size yardımcı olacak farklı destekçilerinizin olacağını belirtmekte fayda var.

Ücretsiz web sitesi desteği aldığınız platformun canlı destek ekibinden yardım alabilirsiniz. Aynı şekilde konu ile ilgili bilgi sahibi olan kişilerden ve dijitalde adını duyuran uzmanlardan da destek alabilirsiniz. Konu hakkında yardım istiyorsanız, bizden de yardım talebinde bulunabilirsiniz.

İnternetin eskiye oranla çok daha önemli bir konuma gelmesi, gerek sosyal gerekse profesyonel yaşamımızda önemli bir yer teşkil etmeye başladığının herkes farkında. İşletmelerden bloggerlara kadar birçok kitle, interneti etkili bir pazarlama ve tanıtım aracı olarak kullanmaya başladı. Özellikle covid-19 salgını ile boğuştuğumuz günlerde de iş faaliyetlerinin ana mecrası haline geldi.

İnterneti kullanmak, hem günümüzü hem de geleceği anlamak ile eşdeğer. Bu nedenle siz de kişisel web sitenizle dijitaldeki farkındalığınızı artırabilirsiniz. Ücretsiz web sitesi kurma platformları tam da ihtiyacınızı karşılayabilir. Hemen bedava web sitenizi kurun ve içeriklerinizle hedeflerinizi ve isteklerinizi bir bir gerçekleştirmeye başlayın.

Hazır Web Site Kurma Platformları Avantajları

Yaklaşık 5 yıl önceye kadar web sitesi kurmak çok daha zordu. Fakat teknoloji alt yapılarının gelişmesi, interneti daha da yaygınlaştırdı. İnternet deyince olmazsa olmaz unsurlardan biri olan web siteleri de bu gelişmeden olumlu anlamda nasibini aldı.

Günümüzde web siteleri, dijital bir kimlik işlevi görüyor ve her işletme için artık bir zorunluluk. Diğer yandan bireysel kullanım konusunda da zaruri bir ihtiyaç olarak görülebilir: özellikle reklam, medya ve pazarlama gibi bir iş dalında faaliyet gösteriyorsanız, bir web sitenizin olması son derece önemli. Bu nedenle bir web sitesine sahip olmak, artık bir lüks değil; bir ihtiyaç… Yukarıda bahsettiğimiz ücretsiz web site kurma platformları sayesinde kendi adınıza bir web sitesi inşa edebilirsiniz.

Yazımızda yer verdiğimiz en iyi 5 ücretsiz web sitesi kurma platformları, bu gereksinimlere hızlı bir şekilce cevap veriyor. “Neden hazır web sitesi kurma platformlarından yardım almalıyım” sorusuna aşağıdaki gibi cevaplar verebiliriz:

 • Uzmanlık gerektirmez. Bir blog ya da sosyal medya hesabı açar gibi web site kurabilirsiniz.
 • Ücretsizdir. Uzmanlardan ücretli profesyonel yardım almanız gerekmez.
 • Kısa sürer. Kodlama öğrenmeden çok kısa bir süre içinde web siteniz olur.
 • Profesyonel şablonlar ve teknik destek imkanı ile resmi web siteniz ile hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Web sitesi kurmak için hem zaman hem de bütçe ayırmanız gerekmez. Böylece diğer işlerinize daha fazla vakit ve kaynak ayırabilirsiniz.

Eğer hızlı bir şekilde iş hedeflerinize ulaşmak istiyorsanız, ücretsiz web site kurma platformları ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacak. Yalnızca iş hedeflerinizi değil; aynı zamanda da hobi amaçlı da bir web sitesi sahibi olabilirsiniz.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle evde kalmak zorunda olduğumuz karantina günlerinde internetin öneminin daha da arttığını hatırlayalım. İnternet, bundan sonra her zaman önemini koruyacak olsa da pandemi döneminde daha ciddi ve hayati bir rol üstlendi. Bu nedenle dijital dünyada kendi web sitenizle yerinizi almak için ücretsiz web sitesi kurma platformları ile işe başlayabilirsiniz.


En Çok Okunan Yazılar

Sosyal Medya Nedir? Ne İşe Yarar?

Sosyal medya, günümüzün dijital çağında kişi veya işletmeler gibi hemen her kesim tarafından kullanılan bir sosyal ağdır...

 • 2021-01-29

Web 4.0 nedir? Özellikleri Neler?

Web 1.0 kavramı, World wide web teknolojisinin dizayn edildiği ilk seviyedir. 1995 yılı, bu aşamanın başladığı yıl olarak bilinmektedir.

 • 2021-01-29
Sizi Arayalım!

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.